Vluchtelingen ondersteunen en mensen een thuis bieden 

Activiteiten        

  • Taal-oefengroepen voor nieuwkomers/statushouders die in Gouda (zijn komen) wonen: Samen met Nederlandse vrijwilligers praten over onderwerpen die belangrijk zijn in Nederland — over werk, school, gezondheid, nieuws, feestdagen en het dagelijks leven. Zo leren nieuwkomers niet alleen de taal, maar ook meer over de Nederlandse cultuur.
  • Daarnaast zijn we aanwezig op het AZC en op andere plekken in de stad waar mensen samenkomen. Zo willen we nabij zijn, luisteren, en helpen waar dat nodig is.
  • Ontmoetingsmomenten: regelmatig worden er maaltijden georganiseerd in de wijkkerken voor gemeenteleden en statushouders om elkaar te ontmoeten.
  • Een belangrijk thema is huisvesting. Veel mensen zijn op zoek naar een plek om te wonen. Als diaconie zetten we ons in om tijdelijk onderdak te bieden aan wie dat nodig heeft, en we staan klaar voor mensen die op straat leven. Daarbij werken we nauw samen met andere organisaties en de overheid, omdat we geloven dat samen meer mogelijk is.
  • Tijdelijke huisvesting voor vluchtelingen die buiten bij Ter Apel zijn gestrand. 

Nieuws 

  • Oproep voor taaloefengroep   
    Wil jij beter Nederlands leren spreken en begrijpen? De Taaloefengroep helpt je graag! Samen praten we over onderwerpen die belangrijk zijn in Nederland — over werk, school, gezondheid, nieuws, feestdagen en het dagelijks leven. Zo leer je niet alleen de taal, maar ook meer over de Nederlandse cultuur. Je oefent met een vrijwilliger in een kleine groep. We gebruiken opdrachten die passen bij jouw niveau. Heb je zelf iets wat je graag wilt leren of bespreken? Dat kan natuurlijk ook — we denken graag met je mee. Iedereen is welkom: of je nu net begint met Nederlands of al wat verder bent — samen leren we beter spreken, luisteren en begrijpen. Kom en doe mee! 

    Terug naar homepage diaconie